O nás

Jsme tu proto, abychom Vám pomohli s péčí o osoby blízké.

Historie

Domov Arreta obecně prospěšná společnost, byla založena 3. června 2004, proto aby pomáhala rodinám s péčí o osoby blízké. Společnost je zapsaná v rejstříku obecně prospěšných společností vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl 0 vložka 105. Zakladatelkami jsou paní Ivana Šejvlová a paní Hana Rábová. Pod názvem SENIOR CENTRUM Hradec Králové o.p.s. převzaly tehdy ještě respitní péči od Centra sociální pomoci a služeb. Provoz odlehčovací služby pro seniory a zdravotně postižené od 19 let věku byl zahájen 6. ledna 2005 v Penzionu pro důchodce v Hradci Králové.

Pro neustále se zvyšující zájem o tuto službu docházelo k postupnému rozšiřování. Nyní máme kapacitu 22 lůžek a jednáme o další rozšíření na 35 lůžek, z toho cca 10 lůžek pro imobilní uživatele. Záměrem je vybudovat nový objekt odlehčovací služby v jihozápadní části města Hradec Králové.

Od 01. 03. 2019 jsme se změnili v Domov Arreta o.p.s., a pod tímto novým názvem budeme pokračovat jako odlehčovací služba v Hradci Králové. Měníme pouze název společnosti. Naše kvalita služeb zůstává.

Odlehčovací služby zajišťujeme v pokojích, které jsou přizpůsobeny pro potřeby seniorů a zdravotně postižených občanů – vhodný nábytek, polohovací lůžka, chodítka, madla, ale nejsou bezbariérové. Každý pokoj má vlastní televizní a rozhlasový přijímač.