Ubytování

Poskytnutí ubytování

Domov Arreta o. p. s. poskytuje odlehčovací služby v prvním a druhém nadzemním podlaží 16 – ti patrového panelového domu Jungmannova 1437, Hradec Králové. Objekt NENÍ bezbariérový. Majitelem objektu je Statutární město Hradec Králové. Tyto prostory jsou spravovány a pronajaty od Správy nemovitostí Hradec Králové. Smluvní vztah mezi Správou nemovitostí Hradec Králové a Domovem Arreta o.p.s. je upraven podnájemní smlouvou na dobu neurčitou.

Odlehčovací služba je provozována v 6 bytech a 2 garsoniérách ve 2 NP, kam se dostanete pouze pomocí dvou osobních a jednoho nákladního výtahu. Chodba, která spojuje byty je klasický společný prostor v panelovém domě zmenšený o lavice, kde si mohou klienti při cestě na jídelnu odpočinout. Je zde osm dvoulůžkových pokojů, dva třílůžkové pokoje, pokoj pracovníků v sociálních službách, šatna zaměstnanců, jídelna (která slouží také jako společenská místnost) a kuchyňka. Pokoje mají vlastní televizní a rozhlasový přijímač a jsou přizpůsobeny pro potřeby seniorů a zdravotně postižených občanů vhodným nábytkem, polohovacími lůžky, mobilními stolky atd. Každý byt má vlastní sociální zařízení a balkón. Mezi pokojem a balkónem je sokl vysoký cca 10 cm, vstup na balkón tedy není bezbariérový. V bytě číslo 12 je zrekonstruovaná koupelna, která je nejvíce uzpůsobená klientům, kteří se již nedostanou do vany, také není zcela bezbariérová. Z těchto důvodů jsme nuceni odmítat žadatele upoutané na lůžko.

V 1 NP je umístěna kancelář Domova Arreta o.p.s. a technické zázemí (prádelna, dílna, sklady). V budově se dále nachází psychologická a psychoterapeutická ordinace, kadeřnictví a pedikúra.

O údržbu okolí se starají Technické služby města Hradec Králové (sekání trávy, úprava květinových záhonů, osazování a údržba laviček k posezení seniorů). Dům je součástí panelového sídliště v blízkosti centra města a je snadno dostupný MHD, autobusem č. 12 a 14.

Garantovaná nabídka

a) Ubytování

  • Ubytování je zajištěno ve 4 bytech a 2 garsoniérách ve 2 NP 16 – ti podlažního panelového domu na sídlišti v blízkosti centra města. Maximální kapacita je 22 lůžek. U každého bytu je sociální zařízení, 8 pokojů je dvoulůžkových a 2 pokoje jsou třílůžkové.
  • Vybavení pokojů – polohovací lůžka, podle potřeby křesla nebo židle, pojízdný noční stolek, skříň na oblečení, poličky, televize, rozhlasový přijímač. Pokoj a skříňky má klient možnost zamykat (záleží na domluvě klienta a personálu a na domluvě spolubydlících).
  • Sociální zařízení – byt č. 17, 13 a 12 má sprchový kout, byt č. 14, 15 a 18 má vanu, umyvadlo, zrcadlo, zásobník na papírové ručníky, madla, odpadkový koš, WC. V bytě číslo 12 je centrální koupelna.
  • Klientům je k dispozici i jídelna s televizí a DVD přehrávačem.
  • Nepřetržitě – 24 hodin denně/ 7 dní v týdnu po dobu trvání smluvního vztahu.

b) Úklid, praní a drobné opravy ložního a osobního prádla a ošacení, žehlení

  • Úklid odlehčovací služby je zajišťován pracovnicí úklidu a pracovníky v sociálních službách. Úklid pokojů probíhá od 8. hodiny ranní do 14 hodiny (po domluvě s klientem a za jeho přítomnosti). Při úklidu na pokojích garantujeme denně mytí koupelen a WC, umývání podlah a vynesení odpadkového koše. Stírání prachu na pokojích garantujeme 3x za týden, dále pak v případě znečištění. V sobotu a v neděli se úklid provádí pouze dle potřeby. Důkladné omytí nábytku a keramických obkladů garantujeme 1x za měsíc. Mytí oken a světel garantujeme 3 x do roka. Ložní prádlo se mění zpravidla 1x za 2 týdny, podle potřeby a při ukončení pobytu.
  • Podpora klienta při úklidu je poskytována do výše postižení klienta.
  • Praní osobního prádla a ošacení probíhá každý pracovní den v prádelně v automatických pračkách (dobu pro vyprání a vyžehlení předaného osobního prádla garantujeme v max. délce 48 hodin). Žehlení prádla zajišťují zaměstnanci o noční službě. Klient má možnost nevyužívat služeb prádelny, úhrada za ubytování (jehož součástí je praní prádla) se však v takovém případě nesnižuje.
  • Drobnými opravami prádla se myslí např. přišití knoflíku, zašití malé dírky apod.