Stárnutí v domácím prostředí je cílem každého z nás.

Když věk přestane dovolovat zvládání každodenních úkolů, kdo nám pomůže? Kdo poskytne podporu našim vyčerpaným blízkým? A jaké jsou možnosti péče pro seniory a jejich rodiny přímo v jejich domácím prostředí?

Odpovědi na tyto otázky naleznete 21. května 2024 v Knihovně města Hradce Králové, na adrese Wonkova ulice 1262/1a. Od 12:00 do 17:00 hodin budou k dispozici ochotní a vstřícní sociální pracovníci, kteří představí široké spektrum služeb pro seniory a jejich rodiny v domácím prostředí. Akci sestavila pracovní skupina pro oblast senioři v rámci komunitního plánování Statutárního města Hradec Králové.

 

V přízemí knihovny vás zástupci provozovatelů jednotlivých služeb seznámí se všemi dostupnými možnostmi podpory, které se navzájem doplňují a nabízí komplexní péči. Rovněž se budete moci informovat o možnostech čerpání příspěvku na péči a dalších druzích podpory od zástupců města. Už nemusíte složitě hledat na internetu, vše potřebné bude na jednom místě. Nabízené služby zahrnují pravidelné stravování, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, doprovod k lékaři, zdravotní péči, krátkodobé a dlouhodobé pobyty v zařízeních s profesionální péčí, a mnoho dalšího. Na místě si budete moci vyzkoušet bezplatný test paměti, geronto-oblek, který simuluje stárnutí, a virtuální brýle od Kaleido vás unesou do všech možných koutů světa.

Od 15:00 hodin se v malém sále v 1. patře bude také konat prezentace a testování výsledků mezinárodního projektu EducAGE, na kterém spolupracovala Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové a Univerzita Hradec Králové. Projekt se zabývá moderními formami vzdělávání osob, které pečují o své blízké. Dále se zaměřuje na problematiku stárnutí a poskytování péče v domácím prostředí. https://educage-project.eu/cs/home-cestina/

Pro více informací kontaktujte ředitelku Domova Arreta o.p.s.

Bc. Michaela Kopta Šedivá

Mob.: +420 724 996 904

E-mail: [email protected]